06.03.2020

4 березня в Одеській обласній адміністрації Авангардівський селищний голова Сергій Хрустовський підписав меморандум про співпрацю з представниками німецької компанії «NOTUS ENERGY», щодо реалізації міжнародного проекту з проектування та будівництва вітряної електростанції на землях с. Нова Долина Авангардівської ОТГ. Міжнародний проект також буде реалізовано на землях Петродолинської, Йосипівської та Мар’янівської сільських рад Овідіопольського району.


Згідно з меморандумом, у наступні два роки інвестори передбачають реалізацію трьох інвестиційних проєктів. Серед них:

1. ТОВ «Овідіополь енерджі» — будівництво вітряної електростанції загальною встановленою потужністю 120 МВт, вартістю 180 млн євро. Територія: Йосипівська, Мар’янівська, Петродолинська, Новодолинська (Авангардівська селищна ОТГ) сільські ради. Початок будівництва – 2020 рік. Введення в експлуатацію – 2022 рік.
2. ТОВ «Овід вінд ІІ» - будівництво вітряної електростанції загальною встановленою потужністю 88 МВт, вартістю 132 млн євро. Територія – Роксоланівська сільська рада (поза межами населених пунктів). Початок будівництва – 2020 рік. Введення в експлуатацію – 2022 рік.
3. ТОВ «Овід вінд ІІІ» - будівництво вітряної електростанції загальною встановленою потужністю 93,5 МВт, вартістю 140 млн євро. Територія – Овідіопольська селищна рада. Початок будівництва – 2020 рік. Введення в експлуатацію – 2022 рік.

«Це досить важливі соціальні проєкти. Ми бачимо велике зростання доходів у районах та громадах, де створюються аналогічні вітряні станції. Я маю на увазі податок на прибуток, податок на додану, податок на доходи фізичних осіб та інші. Окрім того, задля будівництва залучаються місцеві компанії, що позитивно впливає на зайнятість у цих районах», — зазначив представник компанії Notus Energy Отто Ханнес Гайнер.

Загалом передбачено створення близько 200 робочих місць на стадії будівництва станцій та 50 — на стадії обслуговування.

Також рамках реалізації проєктів будуть вжиті заходи соціального впливу: в місцеву інфраструктуру буде проінвестовано 30,000 євро за кожний збудований вітровий агрегат.

Довідково.
«Нотус Енерджі» вже майже 20 років ініціює, планує, впроваджує та реалізовує проєкти у галузі вітроенергетики.Компанія заснована у 2001 році у м. Потсдам, Німеччина.

Основна увага приділяється ініціації та розвитку власних проєктів. Крім того, «Нотус Енерджі» працює як постачальник послуг у таких сферах: управління та нагляд за будівництвом, генпідряд та комерційне управління.

«Нотус Енерджі» представлена в Німеччині зі штаб-квартирами в Потсдамі та філіями в Анкламі, Кельні, Котбусі, Фельдберзі та Шенвальде. Компанія має представництва/компанії у м. Варні (Болгарія) та у м. Київ (Україна).

Інформація і фото з сайту Одеської обласної державної адміністрації