13.12.2019

В Авангардівській ОТГ розпочався цикл Новорічно-Різдвяних свят.

Традиційні вечорниці – свято вареників та святкових забав відбулося в Прилиманській школі 13 грудня. У день Андрія, коли, за українським звичаєм, сільська молодь раніше збиралася в одній хаті, влаштовуючи там усілякі забави, учні 2-Б класу повернули усіх присутніх у минуле і продемонстрували як проходили Анадріївські вечорниці. Гості свята побачили справжнє українське дійство – хлопці та дівчата жартували, співали, розповідали гумористичні вірші.
Головне для учасників дійства – українські традиції живучі, вони – мирні і щирі, як і український народ. І дуже важливо їх берегти й розвивати. Велика вдячнисть діткам, завдяки яким усі присутні поринули в чарівний світ народних звичаїв, батькам, а головне - класному керівнику Ользі Валентинівні Клуб.

В Авангардівському Будинку Культури та відпочинку також розпочався цикл Новорічно-Різдвяних свят, від «Андрія до Водохреща».
Колектив по звичній традиції розпочав цей цикл Андріївськими вечорницями з традиційними українськими ворожіннями і кусанням Калити, адже саме вона є символом свята «Андрія».
Організатори та ведучі вечорниць Ірина Іванівна та Яна Анатоліївна розповіли присутнім про історію свята, його традиції та звичаї.
Після кусання хлопців Калити, дівчата запросили усіх присутніх за святковий український стіл з варениками та солодощами.