ЗВІТ

Авангардівського селищного голови Хрустовського Сергія Григоровича

про роботу Авангардівської селищної ради у 2016 році

 

Шановні депутати, громадяни, колеги!

 

Нині наша країна та всі ми переживаємо нелегкі часи. Часи боротьби та гартування нової якості держави, нової якості народу, нової якості стосунків між державою та людьми. Зміни торкнулися усіх сфер суспільного життя. Політичні процеси жорстко відбиваються на економіці. Сьогодні ми прагнемо хоча б зберегти та зміцнити власні досягнення, щоб потім мати основу для зростання. Однак життя продовжується, і основні завдання, які стоять перед селищною радою, намагалися виконувати. Робота селищної ради, виконавчого комітету та комунальних підприємств, установ протягом звітного періоду, як і всіх попередніх років, спрямовувалась на вирішення таких основних напрямів: виконання селищного бюджету, забезпечення належного функціонування закладів охорони здоров’я, освіти, культури та спорту; забезпечення роботи галузей житлово­комунального господарства у сфері надання якісних послуг населенню; покращення благоустрою селища (будівництво та ремонт доріг, освітлення вулиць і т.д.). Ми знаємо, що турбує жителів селища, і ставимо вирішення цих проблем головною метою своєї роботи. Звичайно, досягти поставлених цілей можливо лише за умови злагодженої та впевненої співпраці всіх.

Почну з бюджету Авангарду – тому що, це та основа, на якій тримається благополуччя нашого селища. Ремонти доріг, покрівель, прибирання та освітлення вулиць, наявність або відсутність можливості купувати медичне обладнання – всі ці складові частини життя селищної громади залежать від стану бюджету. За цей рік до загального та спеціального фондів бюджету Авангарду надійшло 73803014 грн., що на 10138545 грн. або на 16% перевищує затверджений річний план. Традиційно, найбільша частка належить податку на нерухоме майно і складає 35248751 грн., що набагато більше, ніж у попередньому році. Також одними з головних фінансово­потужних складових доходів місцевого бюджету є плата за землю та єдиний податок. Цих платежів за 2016 рік надійшло 24 387007 грн., що значно більше, ніж у 2015 році. Це свідчить про те, що, незважаючи на складну ситуацію в економіці держави, господарський та підприємницький комплекси селища працюють активно. За рахунок акцизного податку в частині реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів бюджет селища поповнився на 14879585 грн.

З метою збільшення надходжень до бюджету селища постійно ведеться претензійна робота з юридичними та фізичними особами з метою укладання додаткових угод до діючих договорів оренди землі. Так, за 2016 рік від оренди та плати за землю надходження до бюджету склали 9779961 грн.

В 2016 році успішно пройшло впровадження системи елект­ронних закупівель PROZORRO, в результаті чого вже зафіксована економія бюджетних коштів в розмірі 149000 грн. Вона досягається завдяки системі відкритого аукціону, яка підвищує конкуренцію і дозволяє постачальникам знижувати ціни на свої товари, роботи і послуги в реальному часі, щоб зробити більш вигідну пропозицію, ніж інші учасники торгів.

Протягом 2016 року організовано та проведено 11 засідань сесій Авангардівської селищної ради VІ скликання, на яких розглянуто та затверджено 492 рішення. Також проведено 11 засідань виконавчого комітету селищної ради, на яких прийнято 245 рішень. Всі питання, що виносились на розгляд ради та виконавчого комітету, вивчались та аналізувались комісіями, депутатами ради, членами виконкому, працівниками апарату селищної ради. При підготовці більшості питань залучались спеціалісти та юристи. Порядок денний формувався таким чином, щоб, з одного боку, врахувати актуальність і нагальну необхідність розгляду питання саме в даний час, а з іншого – якнайповніше охопити всі сфери соціально­економічного життя селища.

Виконавчий комітет селищної ради постійно працює зі зверненнями громадян. Так, за минулий рік звернулось 554 громадянина. По всіх зверненнях вжито відповідних заходів, надано вичерпні відповіді та роз’яснення. Стан роботи зі зверненнями громадян знаходиться під моїм постійним контролем. Крім того, надійшло 1063 листи від підприємств, установ і організацій. По всіх питаннях вжиті відповідні заходи реагування. Тобто, жодне звернення – усне або письмове, жодний лист не залишаються без уваги. Аналіз повторних та колективних звернень проводиться систематично.

У зверненнях громадян у 2016 році були порушені питання різної тематики, найбільш актуальними для мешканців селища були: соціального захисту населення – 228 заяв, або 41% від загальної кількості; аграрної політики та земельних відносин – 94, або 17% від загальної кількості; сім’ї, молоді, дітей, гендерної рівності, фізичної культури та спорту – 175, або 32% від загальної кількості; комунального господарства та житлової політики – 18, або 3% від загальної кількості.

Впродовж 2016 року до селищної ради надійшло 80 звернень представників пільгових категорій, що на 35% менше в порівнянні з 2015 роком.

До селищної ради за звітний період надійшло 6 колективних звернень громадян від 29 мешканців селища.

За результатами розгляду в 2016 році надано відповіді на звернення громадян: позитивні – 347, або 63% від загальної кількості звернень; роз’яснено – 180, або 33% від загальної кількості звернень.

Значна увага приділяється особистому прийому громадян, який проводиться селищним головою, його заступником та секретарем, керівниками комунальних підприємств та установ селища відповідно до затверджених графіків. Селищним головою прийнято на особистому прийомі 192 громадянина. Секретар селищної ради прийняла 371 особу, основні з питань – реєстрація цивільних станів громадян.

Протягом 2016 року робота селищної ради спрямовувалась на освоєння нових видів послуг. Так, з травня Авангардівською селищною радою набуто повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а також державної реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб–підприємців. У звітному періоді надано 46 послуг щодо державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб­підприємців та 754 послуги щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Вперше на території селища встановлено вуличні камери відеоспостереження, що суттєво допомагає стати селищю безпечним для проживання.

Однією з найважливіших статей витрат бюджету є сфера ЖКГ: будівництво, реконструкція, поточні та капітальні ремонти.

Всього з селищного бюджету виділено коштів на капітальне будівництво в сумі 27778911 грн., в тому числі на капітальний ремонт житлового фонду (приміщень) – 14051703 грн., на капітальний ремонт інших об’єктів – 6741330 грн., на реконструкцію житлового фонду (приміщень) – 1105603 грн. та на реконструкцію інших об’єктів – 5880275 грн.

Одним з пріоритетних напрямків діяльності селищної ради є створення умов для надання якісної дошкільної та шкільної освіти. З метою покращення матеріально­технічної бази Авангардівського НВК проведено поточний ремонт підвального приміщення в НВК «Дошкільний навчальний заклад (дитсадок) – ЗОШ І ступеня» (в т. ч. ремонт вентиляції та санвузлів) на суму 499000 грн., капітальний ремонт НВК «Дошкільний навчальний заклад (дитсадок) – ЗОШ І ступеня» – 329000 грн. Загалом за бюджетний 2016 рік в Авангардівському НВК було витрачено 8453,1 тис.грн. бюджетних коштів, з них: на харчування – 1593,5 тис.грн., на енергоносії – 1110,3 тис.грн.; на покращення матеріально­технічної бази – 2166,7 тис.грн.

Для підтримки спорту з бюджету селищної ради виділено кошти на реконструкцію баскетбольного майданчика по вул. Ангарська, 15­а в сумі 548974 грн. та на реконструкцію міні­ футбольного поля по вул. Ангарська, 15­а – 950460 грн.

Особлива увага у селищі приділяється вирішенню питань соціального захисту найбільш незахищених верств населення: пенсіонерів, інвалідів, чорнобильців, ветеранів війни і праці, малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, багатодітних сімей, внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій в зоні АТО та членів їх сімей – людей, які найгостріше відчувають потребу в підтримці з боку громади. Доброю традицією в селищі стало привітання дітей з новорічними та Різдвяними святами, святом першого та останнього дзвоника. З громадянами, які потребують сторонньої допомоги, працюють соціальні працівники. В 2016 році з місцевого бюджету до Дня інваліда матеріальну допомогу отримали 100 осіб з обмеженими фізичними можливостями на загальну суму 50000 грн. і найстарші жителі селища в розмірі 48500 грн. Матеріальної допомоги на лікування з бюджету виділено в сумі 1243270 грн. За кошти місцевого бюджету проведено поточний ремонт квартири дітей­сиріт по вул. Центральна, 18 на суму 52000 грн. З метою оздоровлення дітей у літній період виділено 51200 грн. на відпочинок.

Одним з пріоритетних напрямків містобудівної діяльності в селищі Авангард є будівництво житла та інших об’єктів. Так, у 2016 році введено в експлуатацію 6 житлових будинків на житловому масиві «7 Небо». З метою прискорення розвитку містобудування в Авангарді та контролю за виконанням містобудівного законодавства на території селища створено Відділ містобудування та архітектури виконавчого органу Авангардівської селищної ради. Всього за звітний період укладено  ряд договорів про пайову участь у створенні і розвитку інженерно­транспортної і соціальної інфраструктур селища та сплачено до бюджету коштів пайової участі в сумі 3444325 грн.

Важливою подією в 2016 році є те, що Авангард, вдруге за останні п’ять років, визнано кращим селищем області з роз­витку соціальної інфраструктури та благоустрою і нагороджено дипломом І ступеня за перемогу в обласному конкурсі в номінації «Краща територія селищної ради з розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою території».

Сьогодні ми також стоїмо на порозі об’єднання територіальних громад. Тому проводились роботи, пов’язані з організацією громадських слухань, засідання робочих груп та вирішувались інші питання, пов’язані з підготовчими моментами. Депутатами селищної ради наприкінці 2016 року за підтримки громадськості прийняте рішення продовжувати роботу щодо добровільного об’єднання територіальних громад з метою створення об’єднаної територіальної громади з центром в смт Авангард Овідіопольського району відповідно до Перспективного плану формування територій громад Одеської області. Об’єднуючись, долаючи певні перешкоди на початку, громади, тим не менше, закладають важливі основи для свого економічного розвитку в перспективі, бо отримують територіальні, земельні, демографічні ресурси, мають змогу облаштувати інфраструктуру в усіх населених пунктах об’єднаної громади.

Далеко не все вдалося і вдається! Для влади селища в своїх майбутніх діях пріоритетними завжди залишатимуться інтереси людей. Як селищний голова, я повністю усвідомлюю міру відповідальності, яку поклали на мене жителі Авангарду. Хочу вас запевнити, що я завжди  прагнутиму бути гідним вашої довіри і цієї великої відповідальності! Підсумовуючи роботу в 2016 році, я дякую депутатам селищної ради, членам виконкому, колективам комунальних підприємств, установ, підприємцям, представникам громадськості за підтримку, розуміння, терпіння, злагоджену роботу та щоденну працю, за активну й дієву позицію у вирішенні питань життєзабезпечення Авангардівської територіальної громади.

Селищний голова                                                                 С.Г.Хрустовський