18.02.2021

Обговорення щодо відновлення будівництва автомобільної дороги загального користування державного значення «Обхід с. Сухий Лиман»

16 лютого в смт Авангард відбулась нарада щодо обговорення питання, пов’язаного з відновленням будівництва автомобільної дороги загального користування державного значення «Обхід с. Сухий Лиман» та  відчуження для суспільних потреб земельних ділянок, які потрапляють в  заплановану смугу її відведення на  території Авангардівської селищної ради.

Протокол засідання  

Головував: начальник відділу внутрішнього моніторингу, обліку місцевих податків та зборів – Вячеслав ГАЛЬЧИНСЬКИЙ;

Секретар:- начальник відділу містобудування та архітектури виконавчого органу Авангардівської селищної ради – Валентин ГУДЗІКЕВИЧ;

Присутні фахівці Авангардівської селищної ради: спеціаліст І категорії Авангардівської селищної ради – Олександр СОЛОТИНСЬКИЙ, консультант із земельних питань Авангардівської селищної ради – Олександр МАРІНОВ;

Запрошені:начальник відділу дорожнього господарства управління транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної  державної адміністрації – Володимир ХИТРЕНКО, заступник начальника Служби з розвитку доріг Служби автомобільних доріг в Одеській області – Андрій ДОНЧЕНКО, заступник начальника відділу підготовки проектно-кошторисної документації та забезпечення землевідведення Служби автомобільних доріг в Одеській області – Андрій ЯВЕЦЬКИЙ.

Присутні:- запрошені землевласники (за окремим списком).  

Порядок денний:

1. Про обговорення питання, пов’язаного з відновленням будівництва автомобільної дороги загального користування державного значення «Обхід с. Сухий Лиман» та  відчуження для суспільних потреб земельних ділянок, які потрапляють в  заплановану смугу її відведення на  території Авангардівської селищної ради, з метою сприяння у реалізації важливого для регіону інфраструктурного  проекту.

Нова автомобільна дорога загальною протяжністю 6,95 км повинна з’єднати автомобільну дорогу загального користування державного значення М-28 «Одеса-Южний-/М-14/з підї’здами» (Охід м. Одеси) з автомобільною дорогою загального користування  державного значення М-27 «Одеса – Чорноморськ», що дозволить у  більш повному обсязі використовувати потужності Чорноморського морського  торговельного порту за рахунок спрощення доставки вантажу та звести до мінімуму  проходження великовантажних автмомобілів по населених пунктах. Будівництво автмомобільної дороги «Обхід с. Сухий Лиман» передбачає  відведення земельних ділянок у постійне користування Служби автомобільних доріг  в Одеській області.

Проте, земельні ділянки, які знаходяться у власності громадян на сьогоднішній день не відчужені для суспільних потреб у державну власність і у Служби автомобільних доріг в Одеській області немає правовстановлюючих документів  на право постійного користування земельними ділянками, які потрапляють в заплановану смугу відведення автомобільної дороги «Обхід с. Сухий Лиман» на території Авангардівської селищної ради.

ВИРІШИЛИ:

1. Інформацію взяти до відома.

2. З метою реалізації важливого для регіону інфраструктурного проекту, власникам земельних ділянок відповідно до положень ЗУ «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» землевласники, запропонували наступні варіанти відчуження частини земельних ділянок:

2.1. здійснити викуп (за їх згодою) частин земельних ділянок шляхом укладення договору купівлі-продажу;

2.2. замість викупу земельної ділянки, надати у власність (за бажанням землевласників) іншу рівноцінну земельну ділянку (вартість, якої враховується при визначенні викупної ціни) в межах території, на яку поширюються повноваження відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, що прийняв рішення про викуп;

2.3. передачу в довгострокову оренду частини земельних ділянок шляхом укладення відповідного договору оренди;

2.4. добровільну безкоштовну відмову від частини земельних ділянок в обмін на здійснення зміни цільового призначення частини земельних ділянок, які залишаються у власності громадян.