15.02.2021

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.

Шана і подяка ветеранам трагічної афганської війни та українським воїнам-миротворцям за відвагу, вірність присязі і честі.

Ця дата вибрана не випадково: 15 лютого 1989 року завершилась радянська військова інтервенція в Афганістані. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.

Окрім афганської, за часів СРСР, українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав - вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку на острові Куба та в інших «гарячих» точках.

Вічна пам’ять воїнам, які загинули, до кінця виконавши свій військовий обов’язок.

"З кожним роком все далі історія відділяє нас від вогняних років афганської війни. Сьогодні у 32-у річницю тієї незабутньої події, ми віддаємо данину поваги мужності та героїзму воїнів-афганців і їхніх побратимів, які виконували свою непросту місію в більш як двадцяти країнах світу."- звернувся до присутніх на мітингу Авангардівський селищний голова Сергій Хрустовський.

Сьогодні в смт Хлібодарське біля меморіального комплексу вшанували хвилиною мовчання пам'ять воїнів, які загинули та пропали безвісти при виконанні військового обов'язку.

На черговому засіданні виконавчого комітету Авангардівської селищної ради прийняли рішення щодо погодження місця встановлення пам'ятника "Воїнам інтернаціоналістам" в смт Авангард по вул. Дукова.

Настоятель Храму св. мученика Віктора отець Петро сьогодні провів освячення місця, на якому буде встановлено пам'ятник.